Zamknij

IMGW ostrzega przed upałami. Zagrożonych nawet 11 województw

09.06.2019 14:55
IMGW
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  wydał w niedzielę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla jedenastu województw centralnej i południowej części Polski. Termometry w dzień mogą pokazać nawet 33 st.

IMGW wydał w niedzielę po południu ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla jedenastu województw centralnej, zachodniej i południowej części kraju.

Zobacz także

Alert obowiązuje w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim oprócz powiatów południowych, opolskim, łódzkim, śląskim, mazowieckim w powiatach południowych i wschodnich, świętokrzyskim, małopolskim oprócz powiatów południowych oraz podkarpackim oprócz powiatów południowych.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Na tych obszarach IMGW prognozuje upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 st. do 33 st. W nocy termometry pokażą minimum od 17 st. do 20 st.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że na tych obszarach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

RadioZET.pl/PAP/IMGW