Zamknij

IMGW ostrzega: na drogach będzie bardzo ślisko. Gołoledź w połowie kraju

28.12.2019 20:54
IMGW ostrzega: na drogach będzie bardzo ślisko. Gołoledź w połowie kraju
fot. Denys Kurbatov/Shutterstock

Uwaga na marznące opady - na trasach może być wyjątkowo niebezpiecznie. Jak alarmuje IMGW, gołoledź grozi kierowcom w wielu regionach. Ponadto, "szklanka" na drogach i chodnikach może utrzymać się aż do połowy nadchodzącego tygodnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Opady marznącego deszczu powodującego gołoledź wystąpią niemal w połowie Polski i potrwają przynajmniej do środy – wynika z orientacyjnej prognozy zagrożeń opublikowanej w sobotę przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Zobacz także

Orientacyjna prognoza wydana na trzy dni zawiera informacje o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zobacz także

Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne

 – wyjaśnił IMGW.

Zagrożonych jest wiele regionów Polski

W niedzielę i poniedziałek rano można się spodziewać marznącego deszczu powodującego gołoledzie w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Ponadto w nadmorskich powiatach woj. pomorskiego przewidywane jest wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, a w porywach do 70 km/h.

Zobacz także

Zgodnie z orientacyjną prognozą w kolejnych dwóch dniach zagrożenia mają ustąpić na Warmii i Mazurach (od wtorku) i na Pomorzy Gdańskim (od środy). Pojawią się za to na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

 

RadioZET.pl/IMGW/PAP