Zamknij

IMGW ostrzega. Gwałtowna śnieżyca i deszcze w kilku regionach

03.02.2020 21:52
IMGW ostrzega. Gwałtowna śnieżyca i deszcze w kilku regionach
fot. WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Uwaga na gwałtowną zmianę pogody – ostrzega IMGW. Przez niektóre regiony przejdzie potężna śnieżyca, a miejscami prognozowane są intensywne opady deszczu. To apel, szczególnie do kierowców – o zachowanie ostrożności na drogach i śledzenie komunikatów pogodowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu na Dolnym Śląsku oraz intensywnym deszczem w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Zobacz także

Śnieg w województwie dolnośląskim pojawi się w górach, na wysokościach powyżej 700 m n.p.m. Natężenie opadów będzie okresowo umiarkowane i spowoduje przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm.

Ostrzeżenia IMGW

Deszcz w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim miejscami może być intensywny. Wysokość opadów miejscowo wyniesie do 45 mm. Opady deszczu mogą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem, zaś na wysokościach powyżej 700 m n.p.m. - w śnieg.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Przy ostrzeżeniu tym należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Zobacz także

Mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu drogowym, dlatego kierowcom zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

 

RadioZET.pl/PAP/IMGW