Zamknij

Intensywne opady śniegu i przymrozki. Są nowe ostrzeżenia dla 8 województw

PAP
13.04.2021 17:35
Śnieg
fot. Krzysztof Radzki/East News

Mieszkańcy części Pomorza oraz woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz zachodniej Wielkopolski mogą spodziewać się tej nocy przymrozków. Z kolei w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz południu Lubelszczyzny popada śnieg, miejscami intensywnie - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

IMGW prognozuje, że na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim oraz w zachodniej części Wielkopolski prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 st. C, przy gruncie do -3 st. C. Widać na poniższej mapie ze strony internetowej Instytutu:

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Jeśli chodzi o opady śniegu, to ich można spodziewać się w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz południu Lubelszczyzny. Najwięcej śniegu spadnie na południu Podkarpacia. Prognozowane są tam opady śniegu o natężeniu okresami silnym, które mogą powodować miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 30 cm.

W pozostałych miejscach, które są objęte alertem, prognozowane są opady śniegu, ale już znacznie mniejsze. Miejscami może tam spaść o 10 cm do 12 cm białego puchu. 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/Twitter

C