Zamknij

Pogoda. Nadal upalnie i gorąco. IMGW zapowiada burze z gradem

11.08.2020 06:58
Mapa pogodowa
fot. ventusky.com

Prognoza pogody na wtorek 11 sierpnia. Temperatura wzrośnie do 22-31 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków wschodnich i północnych słaby i umiarkowany. Na południu i w centrum możliwe słabe opady deszczu. IMGW ostrzega przed wystąpieniem burz z gradem. 

Pogoda w Polsce kształtowana jest przez wyż znad Skandynawii. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, związany z niżem nad północną Rosją. Południe i zachód kraju pozostanie w tej samej upalnej masie powietrza, a na pozostały obszar zacznie napływać z północy chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnego morskiego.

Prognoza pogody na 11 sierpnia. Burze na południu Polski 

We wtorek 11 sierpnia temperatura maksymalna od 26 stopni do 31 stopni Celsjusza. Chłodniej na wybrzeżu, w rejonie Zalewu Wiślanego, na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat od 22 do 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny. 

Dziś warunki do rozwoju burz. Burze i deszcz wystąpią w południowej połowie kraju. Będą to rozproszone pojedyncze komórki lub niewielkie struktury wielokomórkowe. Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do 10-15 mm, punktowo do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie niewielki grad

- podaje na Twitterze IMGW. 

Pogoda w Warszawie

We wtorek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 28 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW