Pogoda na poniedziałek: Słoneczny początek tygodnia. Lokalnie popada i zagrzmi

15.07.2019 06:53
Słońce
fot. East News

Pogoda na dziś — poniedziałek, 15 lipca. Temperatura wzrośnie do 18-25 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich i północnych, słaby. Na północy i lokalnie na południu mogą się pojawić słabe opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez rozległy obszar obniżonego ciśnienia. Tylko nad krańce zachodnie sięga słaby klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Utrzymuje się nad nami chłodne powietrze polarne morskie. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda na dziś — poniedziałek 15 lipca 

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północy i zachodzie oraz krańcach wschodnich przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu, Pomorzu, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. na północy i w kotlinach sudeckich do 24 st. na południowym zachodzie. Chłodniej miejscami nad morzem i na terenach podgórskich: około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północno-zachodni.

Jaka pogoda w Warszawie? 

W poniedziałek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP