Zamknij

Pogoda: W większości kraju deszcz i duże różnice w temperaturze

19.05.2020 07:05
Pogoda
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jaka pogoda 19 maja? We wtorek temperatura w północnej części sięgnie zaledwie 10-15 stopni. Na południu zdecydowanie cieplej - nawet do 23 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich umiarkowany. Synoptycy prognozują dużą ilość przelotnych opadów deszczu - głównie na północy i w centrum Polski.

Pogoda we wtorek kształtowana jest przez płytki niż znad Białorusi. Związany z nim chłodny front atmosferyczny wolno przemieszcza się z północnego zachodu nad centralne dzielnice kraju. Południowa i centralna Polska pozostaje w nieco cieplejszej, a północna w chłodniejszej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na dziś - wtorek 19 maja. W większości kraju spadnie deszcz

We wtorek 19 maja w ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, występujące zwłaszcza w północnej i centralnej części kraju, a późnym popołudniem obejmujące Kielecczyznę i północną Opolszczyznę.

Temperatura maksymalna od 10-14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, około 16-19 stopni w centrum do 23 stopni Celsjusza w Małopolsce.

foto

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 60 km/h.

Jaka pogoda w Warszawie? 

W Warszawie we wtorek w ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 stopni Celsjusza. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW