Pogoda: Deszczowy pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Miejscami 16 stopni

20.03.2020 07:02
Pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda na piątek 20 marca, czyli pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Temperatura na północy Polski sięgnie 6-10 stopni Celsjusza. W centrum i na południu kraju cieplej, tam 8-16 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany. W centrum i na południu spodziewamy się opadów deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pogoda w Polsce zaczyna się zmieniać. Nasz kraj znajduje się w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad Rosji, od północy rozbudowuje się klin wyżu znad Atlantyku. Z centrum na południe powoli wędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na dziś - piątek 20 marca. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju, przelotne opady deszczu, w szczytowych partiach Karkonoszy i Tatr przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 6-8 stopni na północy, około 9 stopni. w centrum, do 13-16 stopni Celsjusza na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Zmiana pogody w weekend 

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na południu i południowym zachodzie okresami opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. W górach i na obszarach podgórskich opady śniegu. W Sudetach i na obszarach podgórskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm, w Tatrach o 12 cm. Na pozostałym obszarze kraju słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 stopni miejscami na północy i północnym wschodzie, około 5 stopni w centrum, do 7 stopni na południowym zachodzie. Chłodniej na obszarach podgórskich Karpat.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP