Zamknij

Intensywny deszcz i burze popsują pogodę. Prognoza długoterminowa

07.06.2021 10:07
pogoda długoterminowa
fot. Beata Zawrzel /REPORTER

Pogoda długoterminowa IMGW. Rozpoczynający się tydzień będzie ciepły, najwyższe temperatury na zachodzie i w centrum kraju osiągną nawet 28 stopni. Nie zawsze będzie słonecznie, nadchodzące dni przyniosą na zmianę bezchmurne niebo i duże zachmurzeniem z deszczem i burzami.

Pogoda długoterminowa. W synoptycznej prognozie pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy, że w poniedziałek i we wtorek na zachodzie kraju będzie dużo słońca, a na pozostałym obszarze więcej chmur.

 "Wystąpią przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Burze mogą przynieść opad w wysokości do 10 mm oraz porywy wiatru osiągające 60 km/h" – wskazuje IMGW.

Pogoda długoterminowa IMGW. Na termometrach do 26-28 stopni C

Termometry wskazywać będą do 26-28 stopni C, tylko nad morzem będzie chłodniej – od 18 do 22 stopni C. Od środy do piątku napływać będzie wilgotniejsze powietrze z zachodu, które spowoduje wzrost zachmurzenia i przyniesie przelotne deszcze w całym kraju.

"W czwartek i piątek prognozowane są także burze, którym towarzyszyć będą intensywniejsze opady i północny wiatr osiągający w porywach 60 km/h" – przewidują synoptycy.

Temperatura osiągać będzie od 20 do 26 stopni C, a miejscami nad morzem i w rejonach podgórskich ok. 18 stopni.

Jaka pogoda w weekend 11-13 czerwca?

Sobota pochmurna z przelotnych deszczem, a na wschodzie kraju również z burzami. "Najcieplejszym obszarem kraju będzie wschód i centrum, gdzie temperatura powietrza osiągnie 25 stopni C. Na północnym zachodzie zaznaczy się już wpływ chłodniejszej masy powietrza i tam temperatura będzie wynosić około 22 stopni C. Wzrośnie także prędkość wiatru, a na wybrzeżu wiatr stanie się porywisty" – zapowiada IMGW.

Niedziela przyniesie ochłodzenie, chmury, opady deszczu i na wschodzie lokalne burze. Termometry wskazywać będą od 16 do 20 stopni. "Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny oraz porywisty" – czytamy.

RadioZET.pl/ PAP/ IMGW