Zamknij

Idzie gwałtowne ocieplenie. Na termometrach nawet 23 st. C

14.10.2021 13:18
Pogoda długoterminowa
fot. Jakub Kaminski/East News/FaniPogody/screen

Jesień przyniesie w tym roku jeszcze ciepłe dni. Według prognozy długoterminowej portalu FaniPogody.pl najcieplej ma być w przyszły czwartek i piątek. Termometry wskażą nawet 23 st. C. Natomiast osoby, które planują urlop pod koniec października na południu Europy, mogą spodziewać się upalnych temperatur.

Pogoda długoterminowa na koniec października zapowiada się dobrze. Ocieplenie na przełomie drugiej i trzeciej dekady października jest przesądzone – prognozuje portal FaniPogody.pl.

Pogoda długoterminowa. Idzie gwałtowne ocieplenie

Termometry będą pokazywały przez kilka dni nawet 20-23 st. C. Natomiast w Europie Południowej zrobi się upalnie.

Portal przeanalizował anomalie temperatury w okresie od 13 do 28 października. Wynika z nich, że najcieplej będzie w przyszły czwartek i piątek. Na zachodzie i południu Polski temperatura przekroczy 20-23 st. C. Najchłodniej będzie na wschodzie i północnym wschodzie.

Pogoda na piątek

A jaka będzie pogoda w piątek? Według prognozy IMGW na południu i południowym wschodzie wystąpi duże zachmurzenie. W drugiej połowie dnia na północnym zachodzie kraju możliwe są większe przejaśnienia. Opady deszczu pojawią się miejscami w zachodniej i północnej połowie kraju. Na wybrzeżu możliwe są burze.

Temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 12 st. C do 15 st. C. Chłodniej będzie na północnym wschodzie, Podhalu i miejscami na wybrzeżu. Tam termometry wskażą od 9 st. C do 10 st. C.

Powieje umiarkowany wiatr, choć na wybrzeżu może osiągnąć do 70 km/h (z kierunków zachodnich). Wysoko w Sudetach również będzie wietrznie (do 75 km/h).

RadioZET.pl/FaniPogody.pl/PAP/IMGW/oprac. AK

C