Alert RCB aktualny całą noc. A w piątek skwaru i burz ciąg dalszy

Magdalena Kulej
13.06.2019 23:52
Pogoda i radar burz. Alert RCB działa całą noc. W piątek znowu upał i burze
fot. Jaroslaw Talacha/East News

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przed silnym wiatrem i burzami z gradem ogłoszony w czwartek dla 12 województw obowiązuje do godz. 6 rano w piątek. Z kolei IMGW ogłosił na piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i burzami w siedmiu województwach.

Alert RCB obowiązuje w centralnej i wschodniej części kraju do godz. 6 rano. Ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, burzami i gradem oraz możliwymi przerwami w dostawach prądu. Dotyczy 12 województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, częściowo pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Alert RCB - komunikat SMS. Co to jest, jak działa i czemu służy?

Na tych terenach może spaść od 30 mm do 40 mm deszczu, lokalnie do 50 mm na metr kwadratowy. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 115 km/h. Miejscami może spaść grad.

Zobacz także

Pogoda. IMGW znów ostrzega przed upałami

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił na piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podlaskiego, natomiast ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem dla województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW/RCB