Zamknij

Pogoda na czwartek: Przelotny deszcz i burze. Na termometrach nawet 25 stopni

11.07.2019 07:10
Morze Bałtyckie
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Pogoda na czwartek, 11 lipca. Temperatura szybko zacznie wzrastać i na zachodzie dojdzie do 24-25 stopni Celsjusza. Na wschodzie chłodniej 18-20 stopni. W wielu miejscach spodziewamy się słabych i przelotnych opadów deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez zatokę niżową związaną z wypełniającym się niżem nad północno-zachodnią Rosją. Z północy nadal napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda na czwartek, 11 lipca 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu w Małopolsce i na Podkarpaciu, miejscami burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 18 st.C do 22 st.C, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do 24 st.C, a nieco chłodniej w dolinach karpackich, około 16 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz porywy do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na północy kraju, miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st.C, 9 st.C na wschodzie do 13 st.C na zachodzie i wybrzeżu, chłodniej w dolinach karpackich, około 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w Warszawie

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

RadioZET.pl/PAP