Zamknij

Pogoda na dziś - 14 czerwca. Gorący początek tygodnia. Nadchodzi fala upałów

14.06.2021 07:02
Mapa pogodowa Polski
fot. Ventusky

Pogoda na dziś - 14 czerwca. Poniedziałek zapowiada się jako ładny dzień. Temperatura wzrośnie do 25 stopni Celsjusza. Praktycznie w całym kraju będzie pogodnie.

Pogoda w poniedziałek ulegnie zdecydowanej poprawie. Polska będzie dostawać się pod wpływ wyżu znad Atlantyku. Po chłodnym weekendzie do kraju zacznie napływać znacznie cieplejsze powietrze. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda na dziś. W poniedziałek temperatura do 25 stopni Celsjusza

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni na wschodzie i południowym wschodzie, przez około 21 stopni w centrum do nawet 24-25 stopni Celsjusza na północnym zachodzie. Najchłodniej będzie w obszarach podgórskich, tam od 17 do 21 stopni.

Jak przekazał synoptyk IMGW, "wiać będzie słaby, umiarkowany wiatr, który na wybrzeżu i wschodzie będzie początkowo porywisty". Wysoko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć do 60 km/h.

Zmiana pogody we wtorek

We wtorek czeka nas niewielka zmiana pogody związana z nasuwającym się frontem atmosferycznym. - Będzie cieplej - przekazał synoptyk. Pogodnie będzie w południowo-wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W ciągu dnia od północnego zachodu zachmurzenie zacznie wzrastać. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, a lokalnie spadnie grad.

Jak dodał Jakub Gawroński z IMGW, "pod koniec tygodnia spodziewamy się temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza". 

RadioZET.pl/IMGW/PAP