Zamknij

Pogoda na dziś - 2 września. Fala ciepła wkracza do Polski. Temperatura w górę

02.09.2021 06:38
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda na dziś - 2 września. W czwartek ciepłe powietrze dotrze do Polski. Temperatura wzrośnie do nawet 23 stopni Celsjusza - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Pogoda w czwartek (2 września) zmieni swoje oblicze. W najcieplejszym momencie dnia temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich do nawet 23 stopni na zachodzie. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie termometry pokażą jedynie 12 stopni.

Wiatr na praktycznie całym terenie kraju będzie słaby i umiarkowany. Tylko na północy może być porywisty. Wiać będzie z kierunków zachodnich.

Pogoda na dziś - czwartek 2 września. Coraz mniej deszczu

Strefa opadów będzie przemieszczała się znad województw wschodnich w kierunku północnym. Słabe opady deszczu możliwe będą właśnie we wschodnich województwach. - Jednak będą to opady naprawdę symboliczne i bardzo przejściowe - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Na pozostałym obszarze kraju będzie sucho, z zachmurzeniem umiarkowanym i okresami dużym. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i nieznacznie będzie wzrastać.

W nocy z 2 na 3 września w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Gdzieniegdzie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Termometry pokażą od 5 do 13 stopni Celsjusza. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP - Marta Stańczyk