Zamknij

Pogoda na dziś - 27 września. "Wybuch ciepła" nad Polską. Temperatura zaskoczy

27.09.2021 07:26
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda na dziś - 27 września. Poniedziałek w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 do 23 stopni Celsjusza - prognozuje IMGW. 

Pogoda w Polsce kształtowana jest przez wyż znad Finlandii. Do kraju napływa ciepłe powietrze. Według prognozy pogody IMGW na 27 września, poniedziałkowy poranek będzie pogodny na znacznym obszarze kraju - przede wszystkim w jego wschodniej i północno-wschodniej części. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie wolno rosło.

Pogoda na dziś - poniedziałek 27 września. Temperatura zaskoczy

- Rano lokalnie mogą się utrzymywać mgły, które będą stopniowo zanikały. Na południowym zachodzie pojawią się chmury, z których na Podgórzu Sudeckim może spaść przelotny deszcz i pojawią lokalne burze z wiatrem osiągającym w porywach do 55 km/h - powiedziała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Poniedziałek będzie stosunkowo ciepły. W ciągu dnia temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 stopni na Podlasiu i Suwalszczyźnie, około 20 w centrum i 23 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju,

W nocy z 27 na 28 września przelotny deszcz może spaść w południowo-zachodniej i południowej Polsce - do granic Górnego Śląska z Małopolską. W pozostałej części kraju noc będzie pogodna z temperaturą od 4 stopni na Suwalszczyźnie, 9-10 w centrum, do 14 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski.

RadioZET.pl/IMGW/PAP