Zamknij

Pogoda na dziś - 31 marca. Środa będzie najcieplejszym dniem od początku roku

31.03.2021 06:39
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda na dziś - 31 marca. Środa będzie najcieplejszym dniem od początku tego roku. Na dużym obszarze kraju temperatura wzrośnie do 20 stopni Celsjusza. Najcieplej powinno być w Zielonej Górze.

Pogoda w środę będzie zachęcać do wiosennych spacerów. Jak podaje IMGW, 31 marca będzie najcieplejszym dniem w ciągu miesiąca, a nawet od początku 2021 roku. – W środę jedynie krańce południowo wschodnie mogą być jeszcze pochmurne. Na pozostałym obszarze pogodnie, zwłaszcza na zachodzie najwięcej słońca – przekazał synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Pogoda na środę. Temperatura wzrośnie do 20 stopni Celsjusza

W środę jest szansa, że na przeważającym obszarze Polski - na południowym zachodzie, zachodzie, w centrum oraz na południu - temperatura osiągnie 20 stopni Celsjusza. – Na Dolnym Śląsku i ziemi lubuskiej będzie nieco powyżej 20 stopni – zaznaczył synoptyk IMGW.

W najchłodniejszych miejscach na Podkarpaciu, w rejonie Przemyśla i Sanoka będzie nieco poniżej 15 stopni Celsjusza. W Zakopanem również 15 stopni. 31 marca najcieplejszym miejscem w kraju będzie Zielona Góra, gdzie termometry wskażą 22 stopnie. Wiatr w ciągu dnia będzie na ogół słaby, miejscami umiarkowany.

RadioZET.pl/IMGW/PAP