Zamknij

Pogoda na czwartek 23 lipca. Przelotny deszcz i rozpogodzenia

23.07.2020 07:03
Pogoda
fot. Marek Kowalczyk/REPORTER

Jaka pogoda w czwartek 23 lipca? Temperatura wzrośnie do 16-23 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich i północno zachodnich umiarkowany. W niemal całej Polsce możliwe są przelotne opady deszczu.

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez klin Wyżu Azorskiego. Jedynie na krańcach północno-wschodnich zaznacza się skraj niżu znad Zatoki Botnickiej. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - czwartek 23 lipca 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami - wieczorem z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, najbardziej prawdopodobne na północy oraz w górach. W Karpatach możliwe słabe burze.

Temperatura maksymalna od 20 do 24 stopni Celsjusza, chłodniej miejscami na północnym wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich, od 17 do 19 stopni. Wiatr w północnej połowie kraju słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni, na południu na ogół słaby, z kierunków północnych lub zmienny. W czasie burz w Karpatach możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

foto

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, z czasem większe przejaśnienia. Niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna do 21 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, zachodni.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW/PAP