Zamknij

Na termometrach 30 stopni w cieniu. Gorąco nawet nad polskim morzem

Redakcja
03.06.2019 06:44
Pogoda na dziś, poniedziałek 3 czerwca
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Prognoza pogody na dziś, poniedziałek, 3 czerwca, jest wyjątkowo optymistyczna. Początek tygodnia przywitał nas słoneczną aurą, która w znacznej części kraju będzie nam towarzyszyć przez cały dzień. W wielu miejscach będzie wręcz upalnie.

Czerwiec rozpoczął się słonecznie i gorąco w prawie całym kraju. Tak też będzie w poniedziałek, choć nie wszędzie, bo gdzieniegdzie zagrzmi i popada. Deszcz i burze mogą dziś wystąpić zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie w ciągu dnia będzie się stopniowo chmurzyć. W pozostałej części Polski przeważnie bezchmurnie.

Prognoza pogody na poniedziałek. Jaka będzie temperatura 3 czerwca?

Wszędzie bardzo ciepło. Termometry w poniedziałek wskażą najmniej 25 stopni Celsjusza – tak będzie na Suwalszczyźnie. Jeszcze cieplej będzie w centrum kraju. Tam temperatura wzrośnie do 28 stopni, a na zachodzie nawet do 30. Gorąco będzie też na polskim wybrzeżu. W poniedziałek termometry w Gdańsku pokażą 27 stopni, na Pomorzu Zachodnim nawet 28 stopni.

pogoda-poniedzialek
fot. IMGW/Pogodynka

Ciepło zapowiada się też nadchodząca noc. Będzie bezchmurnie, tylko na zachodzie i południu kraju może popadać. Później się rozpogodzi. Temperatura minimalna w nocy to od 10 stopni na północnym wschodzie, około 14 stopni w centrum, do 18 stopni na zachodzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo