Zamknij

Pogoda na dziś - sobota 13 lutego. Temperatura od minus 17 stopni do 2 na plusie

13.02.2021 08:30
Śnieżyca
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Pogoda na dziś - sobota 13 lutego. Weekend w kraju przynosi delikatne ocieplenie, a chłód utrzyma się na południu i krańcach wschodnich. Warunki do jazdy na nartach nie będą najgorsze, choć będzie wiało i sypało śniegiem - ostrzega IMGW. 

Pogoda w sobotę i niedzielę przyniesie delikatne ocieplenie zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Aura będzie zmienna - po rozpogodzeniach padać będzie śnieg i na odwrót. Chłód utrzyma się w weekend na krańcach wschodnich i na południu kraju. W sobotę warunki, szczególnie na południu, mogą być - jak ocenił synoptyk IMGW - dość uprzykrzające.

Śnieg będzie padać przelotnie, ale będzie mu towarzyszył umiarkowany i porywisty wiatr. – Miejscami w górach może być trochę mniej komfortowo – mówi synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Im bardziej na wschód, tym wiatr będzie silniejszy, a im bardziej na zachód, tym porywy będą słabsze.

Pogoda na dziś - sobota 13 lutego. Temperatura do 2 stopni na plusie 

W sobotę 13 lutego temperatura maksymalna od minus 4 stopni na wschodzie, około 0 stopni w centrum do 2 stopni nad samym morzem. W obszarach podgórskich termometry pokażą od minus 7 do minus 5 stopni Celsjusza. Mróz w regionach podgórskich utrzyma się także w nocy z 13 na 14 lutego.

– Temperatura może tam spadać nadal poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Lokalnie może sięgać minus 15, minus 17 stopni – wskazał synoptyk. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie powoli rosnąć.

W niedzielę śnieg nadal popada w górach, ale więcej będzie go na Podlasiu i Warmii i Mazurach. W całym kraju będzie umiarkowany, porywisty wiatr, w górach nieco słabszy. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, zwłaszcza na wschodzie. Na północy ma być zaś dość ciepło. Temperatura sięgać będzie od minus 2 do 2 stopni Celsjusza. Południowa Polska będzie jednak w zasięgu mroźnej zimy. W górach temperatura będzie poniżej minus 10 stopni, na terenach wyżynnych – ok. minus 5 stopni Celsjusza.

W związku z otwarciem stoków synoptyk ocenił też warunki do jazdy na nartach. Jak zaznaczył, nie będą one najgorsze, choć wiatr będzie porywisty, będzie padać śnieg. – Warto mieć gogle dobrze się ubrać i cieszyć się tym, że jest zima, i korzystać ze stoku – powiedział. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW