Zamknij

Pogoda na dziś: Chłodno i deszczowo. W górach spadnie śnieg

17.10.2020 08:28
Deszcz
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda na dziś - sobota 17 października. Temperatura wzrośnie do 6-11 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków wschodnich i północnych słaby i umiarkowany. Opady deszczu pojawią się głównie na południu i w centrum kraju. W górach ponownie śnieg.

Pogoda w sobotę 17 października kształtowana jest przez niż znad Ukrainy. Tylko na północy i zachodzie kraju zaznaczy się klin wyżu znad północnego Atlantyku. Do Polski w dalszym ciągu napływa chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i zacznie nieznacznie spadać.

Pogoda na dziś - sobota 17 października. Deszcz i śnieg w górach 

W sobotę na północy i zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite i opady deszczu, które na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu okresami mogą być o umiarkowanym natężeniu. Suma opadów na Lubelszczyźnie i północy Podkarpacia do 10 mm, a na południu Małopolski i Podkarpacia do 15 mm.

W miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 10 cm. Temperatura maksymalna od 6 stopni na północnym wschodzie, około 8 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 11 stopni Celsjusza nad samym morzem. Na Podhalu około 2 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

mapa

Jaka pogoda w Warszawie?

W Warszawie w sobotę zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie duże z okresowymi większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Słabe opady deszczu, szczególnie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna 4 stopnie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP