Zamknij

Pogoda na dziś - środa 21 kwietnia. Zbliża się kolejne załamanie pogody

21.04.2021 06:32
Burza
fot. LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Pogoda na dziś - 21 kwietnia. Środa będzie ostatnim w najbliższym czasie dniem z dobrą pogodą. Mimo to na terenie całego kraju mogą pojawić się burze i przelotne opady deszczu. Ochłodzenie, które przyjdzie w czwartek, utrzyma się przynajmniej do wtorku.

Pogoda w środę będzie dynamiczna. Największe prawdopodobieństwo burz wystąpi na wchodzie kraju oraz w rejonach podgórskich Sudetów. W trakcie ich trwania na metr kwadratowy może spaść ok. 10-15 litrów wody, zaś porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 60-65 km/h.

Mimo to, środa zdaniem synoptyków będzie - w porównaniu z tym, co czeka nas w czwartek i piątek - dniem ładnej pogody. Ochłodzenie może potrwać bowiem przynajmniej do przyszłego wtorku.

Pogoda na dziś - środa 21 kwietnia. Temperatura wzrośnie do 17 stopni

Najcieplej w środę będzie w Suwałkach - miejscu, gdzie zazwyczaj jest najchłodniej. Jak wskazują synoptycy będzie to trzeci taki dzień z rzędu, gdy region ten jest najcieplejszym w kraju. Termometry pokażą tam do 16-17 stopni Celsjusza. 

W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie ok. 15 stopni. Nieco chłodniej będzie na południu, tam ok. 12-13 stopni, zaś nad morzem - ok. 10 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W środę w godzinach popołudniowych do Polski zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny, a za nim napłynie mroźne powietrze, które w nocy obejmie niemal cały kraj, a w czwartek dotrze do samych krańców wschodnich i południowych. Z kolei za nim pojawi się kolejny - jeszcze chłodniejszy front atmosferyczny - który przyniesie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

RadioZET.pl/IMGW/PAP