Zamknij

Pogoda na dziś - 7 kwietnia. Śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz w całej Polsce

07.04.2021 06:34
Zima w kwietniu
fot. PAP

Pogoda na dziś - środa 7 kwietnia. Synoptycy nie mają dla nas dobrych informacji. W całej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. IMGW ostrzega przed burzami. 

Pogoda w środę będzie zbliżona do wtorkowej. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz deszczu mogą występować na obszarze całego kraju. W całej Polsce lokalnie mogą się pojawić burze – przewiduje synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Pogoda na dziś - środa 7 kwietnia. Temperatura do 6 stopni 

Temperatura maksymalna w środę od 4 stopni na wschodzie, do 6 stopni Celsjusza na zachodzie i w centrum kraju. Opady, które będą występowały lokalnie, mogą tworzyć pokrywę śnieżną. W dalszym ciągu będzie wiał umiarkowany, chwilami silny i porywisty wiatr.

Najsilniejsze wiatry będą towarzyszyć przelotnym opadom śniegu oraz deszczów. Prędkość wiatru będzie wynosić w porywach 60 km/h. Powieje z zachodu oraz północnego zachodu.

Ten typ pogody, czyli przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwe burze oraz silniejszy i porywisty wiatr, utrzyma się do czwartku. Od piątku synoptycy IMGW spodziewają się poprawy pogody, zaniku opadów i nadejścia ocieplenia.

RadioZET.pl/PAP