Zamknij

Pogoda na dziś - wtorek 25 stycznia. Silny mróz i kolejne opady śniegu. IMGW ostrzega

25.01.2022 06:39

We wtorek 25 stycznia prawdziwie zimowych temperatur można spodziewać w Bieszczadach. Termometry pokażą około -10 stopi Celsjusza. Synoptycy IMGW zapowiadają kolejne opady śniegu i marznącej mżawki. 

Burza śnieżna
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Z prognozy pogody na wtorek 25 stycznia przygotowanej przez IMGW wynika, że rano zachmurzenie obejmie cały kraj, z wyjątkiem Bieszczad, gdzie może być pogodnie. W Karpatach spadnie śnieg. Najzimniej powinno być w Bieszczadach, do -10 stopni. Na zachodzie termometry pokażą od 2 do 3 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - wtorek 25 stycznia

- W południe wciąż dominować będzie duże zachmurzenie, z możliwymi przejaśnieniami na Pomorzu. W rejonie Podkarpacia mogą się pojawić opady marznącej mżawki, w Karpatach śniegu - powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

We wtorek wieczorem największe opady śniegu spodziewane są na południu kraju. - Temperatura na wschodzie wyniesie 0 stopni, w centrum 2 stopnie, a na zachodzie 5 stopni Celsjusza - dodał. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, -7 stopni Celsjusza. W Karpatach znów spadnie śnieg, miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 8 cm. - Wiatr w nocy będzie przeważnie słaby, miejscami umiarkowany. Lokalnie na północnym wschodzie pojawią się mgły - powiedział Ogórek.

RadioZET.pl/PAP