Zamknij

Pogoda na dziś - wtorek 28 września. Nadchodzi ochłodzenie i deszcz

28.09.2021 07:08
Deszcz
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Pogoda na dziś - 28 września. Po kilku dniach słonecznej pogody, we wtorek będzie nieco chłodniej, a w zachodniej części kraju pojawią się chmury i przelotne deszcze. 

Pogoda we wtorek podzieli Polskę na zachodnią część z zachmurzeniami i lokalnymi opadami deszczu oraz wschodnią, bez opadów i słoneczną – przekazał Szymon Ogórek, synoptyk IMGW. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

Pogoda na dziś - wtorek 28 września. Temperatura spadnie

We wtorek (28 września) w całym kraju temperatura będzie o kilka stopni niższa od tej z poniedziałku. Na zachodzie, w pasie obejmującym województwo zachodniopomorskie, zachodnią część wielkopolskiego, dolnośląskie i częściowo opolskie oraz lubuskie, możliwe będą opady deszczu. Na północnym zachodzie być może pojawią się słabe burze.

– Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13-14 stopni na Suwalszczyźnie, przez 18 w centrum, do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku – powiedział Szymon Ogórek.

W nocy z wtorku na środę od środkowego Pomorza, przez Wielkopolskę po województwo opolskie będą utrzymywały się słabnące opady deszczu. Po opadach mogą pojawić się mgły. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie i sucho. Minimalna temperatura w nocy to 5-6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 8 w centrum i 13 stopni na południowym zachodzie. W kotlinach Karpat i na Podhalu termometry wskażą 4 stopnie Celsjusza.

RadioZET.pl/IMGW/PAP