Pogoda. Na termometrach nawet 9 stopni. W większości kraju pochmurno

14.01.2020 07:14
pogoda
fot. Shutterstock

We wtorek na termometrach od 3 st.C, 4 st.C na południu i wschodzie, około 5 st.C w centrum, do 8 st.C, 9 st.C na zachodzie. W większości kraju będzie pochmurno. Miejscami możliwe opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą Południową dominuje rozległy wyż z centrami nad Hiszpanią, Włochami i zachodnią Rosją. Europa Północna znajduje się pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Polska jest pod wpływem zatoki tego niżu. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie spada.

We wtorek na południu i w centrum zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach duże i tam możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st.C, 4 st.C na południu i wschodzie, około 5 st.C w centrum, do 8 st.C, 9 st.C na zachodzie, na obszarach podgórskich około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie oraz nad morzem dość silny, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h, w obszarach podgórskich Bieszczad do 70 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na północy kraju słabe opady deszczu lub mżawki, a w Bieszczadach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3 st.C, -1 st.C na południowym wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 7 st.C na północnym zachodzie, w obszarach podgórskich Karpat od -5 st.C do -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, w obszarach podgórskich Bieszczad początkowo do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

We wtorek w Warszawie po południu zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP