Zamknij

Pogoda. Opady deszczu, a na południu deszczu ze śniegiem

11.01.2020 09:07
pogoda
fot. Shutterstock

W sobotę pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Na wschodzie, w centrum i w południowej połowie kraju przelotne opady deszczu, w miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW informuje, że Europa północna i wschodnia są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu klina wyżu z centrum nad Czechami. Do naszego kraju nadal napływa dość ciepła polarno-morska masa powietrza.

W sobotę od południa do wieczora w Polsce zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Na wschodzie, w centrum i w południowej połowie kraju przelotne opady deszczu, w miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Na południu Podkarpacia początkowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. W Tatrach i w Beskidach przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

Temperatura maksymalna od 3 st. C na południowym wschodzie kraju do 6 st. C w centrum, a także na zachodzie i północy. Chłodniej w miejscowościach podgórskich od 0 st. C do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, początkowo w porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na północy kraju wiatr w porywach do 55 km/h, w Sudetach do 60 km/h, a w Tatrach do 90 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni.

RadioZET.pl/PAP