Pogoda. Pochmurno i wietrznie. Miejscami opady deszczu

22.11.2019 07:23
pogoda
fot. Shutterstock

W piątek w przeważającej części kraju będzie pochmurno. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Należy także spodziewać się silnego wiatru. Temperatura maksymalna od 1 st.C na północnym wschodzie, 6 st.C, 10 st.C na przeważającym obszarze, do 13 st.C na południowym zachodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Na zachodzie i południu słabe opady deszczu, na północnym wschodzie zanikające opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w szczytowych partiach Tatr opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st.C na północnym wschodzie, 6 st.C, 10 st.C na przeważającym obszarze, do 13 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i wschodni. W obszarach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, na szczytach Sudetów do 90 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 75 km/h i tam wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie lokalnie słabe opady deszczu. Na Lubelszczyźnie możliwe słabe opady marznącej mżawki lokalnie powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4 st.C na północnym wschodzie, 2 st.C, 4 st.C na przeważającym obszarze, do 7 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 75 km/h, wysoko w Sudetach do 90 km/h i tam wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 0 st.C, przy gruncie spodki do -1 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/ PAP