Zamknij

Pogoda. Marznące opady i silny wiatr. Miejscami sięgnie nawet 80 km/h

21.01.2020 07:16
pogoda
fot. Shutterstock

We wtorek na termometrach od 1 st. C na Podhalu, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C na Pomorzu Wschodnim i na Dolnym Śląsku. Miejscami silny, chłodny wiatr sięgający nawet do 80 km/h. W większości kraju dzień będzie jednak pogodny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla północnych powiatów województwa pomorskiego.

Alerty obowiązują w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, nowodworskim, a także w Gdyni, Gdańsku i Sopocie.

Zobacz także

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym-wschodzie duże z większymi przejaśnieniami i tam wystąpią słabe opady deszczu. Rano, na południu kraju, zanikająca mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Podhalu, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C na Pomorzu Wschodnim i na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 70 km/h, na pozostałym obszarze do 60 km/h.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W nocy zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego, w północnej połowie kraju słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2 st. C na południu, około 0 st. C w centrum, do 4 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, w rejonach podgórskich od -6 st. C do -4 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, nad morzem i w Sudetach do 70 km/h, na pozostałym obszarze do 60 km/h.

Zobacz także

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP