Pogoda: Ciepłe powietrze płynie do Polski. Na zachodzie nawet 12 stopni

15.03.2020 08:24
Pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda na niedzielę 15 marca. Temperatura na wschodzie kraju wzrośnie do 3-5 stopni Celsjusza. Z kolei w zachodniej części Polski termometry pokażą już 10-12 stopni. Wiatr z kierunków południowych, na zachodzie silny i narastający. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce kształtowana jest przez wyż, którego centrum znad Lubelszczyzny przemieści się nad Ukrainę i Rumunię. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, które jest stopniowo wypierane przez napływające z zachodu cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na dziś - niedzielę 15 marca 

W niedzielę w kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na północnym zachodzie po południu okresami wzrastające do umiarkowanego.

Temperatura maksymalna od 2 st. na południowym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 12 st. na zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 0 do 3 st.

pgoda
fot. Pogodynka

Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych, jedynie początkowo na wschodzie słaby, zmienny. Nad morzem i w obszarach podgórskich Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 110 km/h.

Zobacz także

Pogoda w Warszawie 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

RadioZET.pl/PAP/IMGW