Zamknij

Pogoda na piątek: Śnieg już nie tylko w górach. Temperatura wzrośnie 8 stopni

14.02.2020 07:00
Śnieg
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w Walentynki, czyli piątek 14 lutego. Temperatura wzrośnie do 4-8 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowo zachodnich umiarkowany (na południu) i słaby (na północy). W całym kraju możliwe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek 14 lutego przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się wypełniający się niż atmosferyczny wraz z frontem okluzji. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

Pogoda na dziś - piątek 14 lutego 

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, a na północnym wschodzie śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 stopni gdzieniegdzie na północnym wschodzie i Podhalu, około 4 stopni w centrum i na wybrzeżu, do 8 stopni na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych i wschodnich skręcający na kierunki zachodnie i północne. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. W górach opady śniegu. Na południu kraju możliwa także mżawka lub śnieg ziarnisty. Na północy i zachodzie gdzieniegdzie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4 stopni na Suwalszczyźnie, około 0 w centrum i miejscami na południu, do 2 stopni na zachodnim wybrzeżu. 

Pogoda w Warszawie 

W piątek w Warszawie po południu zachmurzenie całkowite, możliwe niewielkie przejaśnienia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwy również deszcz. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW