Zamknij

Niż Zacharias nad Polską. Będą zmiany w pogodzie

Redakcja
17.05.2019 06:47
Pogoda na piątek
fot. Tomasz Kawka/East News

Nad Polską ulokował się niż Zacharias. Co to oznacza? Niż wypiera chłód, a ze wschodu w końcu napływa do nas ciepłe, choć bardzo wilgotne powietrze. Z każdym dniem będzie coraz cieplej, miejscami nawet upalnie, ale na niebie zawisną gęste chmury. Będzie mokro i burzowo.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się ocieplenia, ale i intensywnych opadów deszczu, którym lokalnie będą towarzyszyć gwałtowne burze. W piątek niebo w ciągu dnia będzie zachmurzone w całym kraju. Opady deszczu i gradu spodziewane są głównie po południu. Na Pomorzu i Kujawach może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy, 15 na zachodzie, 20 w centrum i na południowym wschodzie i do 35 na północnym wschodzie kraju.

pogoda
fot. IMGW

Temperatura przed weekendem zacznie stopniowo wzrastać. Termometry pokażą dziś od 14-16 stopni Celsjusza nad morzem, przez 17-19 stopni na Podhalu, w kotlinach sudeckich i na północy kraju, do nawet 22 stopni na pozostałym obszarze.

Miejscami może silniej powiać. W czasie burz wiatr osiągnie w porywach do 75 km/h. Podobna pogoda czeka nas w kolejnych dniach, choć z każdym dniem będzie cieplej.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP