To ostatni tak ciepły dzień. Miejscami termometry pokażą nawet 15 stopni

Magdalena Kulej
20.12.2019 06:42
Pogoda na piątek 20 grudnia. To ostatni tak ciepły dzień, nawet 15 stopni
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pogoda w ostatnich dniach nas rozpieszczała. Temperatury były, jak na grudzień, bardzo wysokie. To wkrótce się zmieni. Piątek to ostatni tak ciepły, wręcz wiosenny, dzień. Już od soboty stopniowo ochładzać zacznie się w całym kraju.

W piątek w niemal całym kraju będzie bardzo ciepło i pogodnie. Miejscami temperatura może podskoczyć nawet do 15 stopni Celsjusza. Tak będzie m.in. w Opolu czy w Jeleniej Górze. 14 kresek pokażą termometry we Wrocławiu, Katowicach i w Rzeszowie, 12 w Poznaniu, 10 w Krakowie i w Warszawie. Jednocyfrowe wartości zobaczą na termometrach mieszkańcy północnych i północno-wschodnich krańcach kraju.

day_v2_2019-12-20d

Ostrzeżenia IMGW w piątek

W piątek rano obowiązują jeszcze ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia dla kilku województw. Alerty przed gęstą mgłą wydano dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku, alerty drugiego stopnia – w południowych powiatach w województwach śląskim i małopolskim.

imgw
fot. IMGW

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW