Zamknij

Burze z gradem wracają do Polski. Zagrożone dwa województwa

26.07.2019 06:51
Burze z gradem wracają do Polski. Zagrożone dwa województwa
fot. Shutterstock

Pogoda na dziś — piątek 26 lipca. Temperatura wzrośnie do 22-29 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków północnych słaby i umiarkowany. W całej wschodniej części kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w piątek będzie dynamiczna. Przeważający obszar kraju jest w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad południową Szwecją i zachodnią Rosją. Na wschodzie i południowym wschodzie zaznacza się wpływ płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Białorusi nad Ukrainę. Pod koniec dnia południowe krańce Polski będą w zasięgu niżu znad Węgier. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim na wschodzie i gorącym zwrotnikowym na zachodzie kraju. Ciśnienie spadnie.

Pogoda na dziś — piątek 26 lipca 

W piątek na zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na wschodzie także burze. Lokalnie grad. IMGW w prognozie zagrożeń wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: lubelskiego i podkarpackiego. 

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a w Bieszczadach do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 24 st. do 29 st., miejscami na południowym zachodzie 30°C. Chłodniej gdzieniegdzie nad morzem i północnym wschodzie oraz Podhalu i Podkarpaciu od 20 st. do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami na północnym wschodzie oraz Podhalu okresami duże i tam przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st.; chłodniej na Podlasiu, Podhalu i Podkarpaciu od 12 st. do 13 st. Wiatr słaby, tylko na północy kraju umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Pogoda w Warszawie

W piątek w Warszawie zachmurzenie początkowo będzie małe i umiarkowane, potem okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W czasie burzy porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP