Pogoda: Do Polski płynie ciepłe powietrze. Lokalnie słabe opady deszczu

08.11.2019 06:53
Mapa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda na piątek, 8 listopada. Temperatura wzrośnie do 6-13 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowych i wschodnich umiarkowany, narastający. Opady pojawią się lokalnie i będą słabe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Danią i Alpami. Do granic południowych kraju zbliża się ciepły front atmosferyczny. Z południa zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Pogoda na piątek, 8 listopada

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach zachodnich oraz południowo-wschodnich możliwe słabe opady deszczu. Rano miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura maksymalna od 8 stopni na północy kraju i w dolinach górskich do 13 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy.

W nocy na zachodzie kraju przeważnie zachmurzenie duże i opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na krańcach wschodnich możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 4 do 8 stopni, na terenach podgórskich od 2 do 5 stopni Celsjusza. 

Pogoda w Warszawie 

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 11 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 8 stopni. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW