Zamknij

Pogoda: Opady deszczu, krupy śnieżnej i śniegu. Lokalnie zagrzmi

04.10.2019 06:47
Krupa śnieżna
fot. Wikipedia.org

Pogoda na dziś - piątek 4 października. Temperatura wzrośnie do zaledwie 8-14 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków północno zachodnich słaby i umiarkowany. W całej Polsce spodziewamy się opadów deszczu, krupy śnieżnej, w górach śniegu. Lokalnie zagrzmi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w piątek jest kształtowana przez niż znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego zachodu nadal napływa chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na dziś - piątek 4 października

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północy kraju możliwe również opady krupy śnieżnej. W górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 9 st.C do 13 st.C, chłodniej na terenach podgórskich Karpat, około 7 st.C. Wiatr na zachodzie przeważnie słaby, zmienny, a na wschodzie słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami, zwłaszcza na wschodzie kraju. Miejscami opady deszczu, a na północy kraju możliwe również opady krupy śnieżnej. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st.C do 8 st.C, chłodniej na północnym wschodzie i na terenach podgórskich od 0 st.C do 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Pogoda w Warszawie 

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr na ogół słaby, początkowo zachodni, potem zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby, przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna 5 st.C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP