Zamknij

Pogoda na poniedziałek: pochmurno, ale z przejaśnieniami. Wszędzie powyżej zera

30.12.2019 06:57
Pogoda
fot. Shutterstock

Pochmurno, choć gdzieniegdzie z przejaśnieniami, silny wiatr osiągający w porywach nawet 70 km na godzinę oraz temperatura wahająca się od 1 do 7 stopni Celsjusza - tak zapowiada się prognoza pogody na ostatni poniedziałek 2019 roku. 

Jak podaje portal TVN Meteo, poniedziałek 30 grudnia będzie raczej pochmurny, aczkolwiek z większymi przejaśnieniami. Wschodnie rejony kraju odczują natomiast opady deszczu w graniach 1-3 litra na metr kwadratowy.

Jeśli chodzi o temperaturę, to wahać się ona będzie od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu, przez 4 stopnie w centralnych częściach kraju, aż do 7 stopni w woj, zachodniopomorskim oraz lubuskim. 

"Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego, umiarkowanie i okresami dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 90-110 km/h" - czytamy. Poniżej prognoza dla największych polskich ośrodków miejskich.

Warszawa - 4 stopnie Celsjusza, Trójmiasto, Poznań i Wrocław - 6 stopni, Kraków - 2 stopnie. We wszystkich wymienionych miastach będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. 

RadioZET.pl/TVN Meteo