Zamknij

Pogoda: Do Polski płynie arktyczne powietrze. IMGW zapowiada opady śniegu

14.03.2020 08:21
Zima
fot. WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Pogoda na sobotę 14 marca. Temperatura na północnym wschodzie będzie oscylować wokół zera. Poza tym od 2 do 5-6 stopni Celsjusza. Opady śniegu pojawią się we wschodniej i centralnej części kraju. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, jedynie na wschodzie jeszcze silniejszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce kształtowana jest przez wyż znad Niemiec. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na sobotę 14 marca. Przelotne opady śniegu w Polsce 

W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano w Kotlinie Kłodzkiej możliwe zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. W centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami i tam przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo zanikające.

pogoda

Temperatura maksymalna od 1 st.C na wschodzie, w rejonach podgórskich oraz gdzieniegdzie na Pomorzu, około 4 st.C w centrum, do 6 st.C na krańcach zachodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na wschodzie początkowo jeszcze dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni i północny. Wysoko w Karpatach opady śniegu oraz porywy wiatru do 55 km/h i tam wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Zobacz także

Pogoda w Warszawie 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, chwilami duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna około 3 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, pod wieczór słabnący, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -4 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/PAP/IMGW