Pogoda: Do Polski płynie ciepłe powietrze. Na termometrach nawet 18 stopni

16.11.2019 08:46
Pogoda
fot. www.ventusky.com

Pogoda na sobotę, 16 października. Koniec tygodnia przynosi kolejne ocieplenie. Temperatura na południu Polski wzrośnie do 17-18 stopni Celsjusza. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W górach porywy sięgną lub przekroczą 100 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez niż znad Danii. W ciągu dnia z zachodu ku centrum kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarne morskie. 

16 października. Pogoda na sobotę

W czwartek na radiozet.pl pisaliśmy o gwałtownym ociepleniu, które zbliża się do Polski. Zapowiedzi synoptyków okazały się trafione. W sobotę temperatura maksymalna wyniesie od 10-12 stopni na północy do 14-18 stopni Celsjusza na południu Polski.

W północno-zachodniej połowie kraju oraz na Podhalu prognozowane są przelotne opady deszczu.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla mieszkańców czterech województw na południu Polski. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla południowych powiatów czterech województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Alerty mają obowiązywać do popołudnia w sobotę.

Średnia prędkość wiatru na tym obszarze wyniesie 35-50 km/h, ale w porywach wiatr może osiągnąć nawet 85 km/h.

RadioZET.pl/IMGW/PAP