Zamknij

Pogoda na sobotę: intensywny deszcz. Miejcami możliwe burze

23.05.2020 08:37
pogoda
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na sobotę 23 maja: dzień upłynie nam pod znakiem opadów deszczu. Na zachodzie lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 15 st.C, 16 st.C na Pomorzu i w Polsce centralnej do 20 st.C na krańcach wschodnich.

Jak informuje IMGW, nad wschodnią Europą i na krańcach zachodnich kontynentu zaznacza się wpływ wyżów. Nad resztą Europy dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska dostaje się w zasięg zatoki Niżu Islandzkiego. Z zachodu na wschód Polski przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Nad Polskę napływa cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ 23 MAJA 2020

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże, tylko na krańcach wschodnich małe i umiarkowane. Na zachodzie i w centrum kraju okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na zachodzie lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st.C, 16 st.C na Pomorzu i w Polsce centralnej do 20 st.C na krańcach wschodnich, chłodniej miejscami nad samym morzem oraz regionach podgórskich: około 13 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Zobacz także

W nocy we wschodniej połowie kraju i na południu pochmurno z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na zachodzie większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia, miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach deszcz przechodzący stopniowo w śnieg. Prognozowana wysokość opadu miejscami do 15 mm, w rejonach podgórskich do 25 mm. Temperatura minimalna od 6 st.C do 9 st.C, lokalnie na wschodzie do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 19 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Przesuwająca się z zachodu na wschód strefa opadów deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Suma opadów do 12 mm. Temperatura minimalna 10 st.C. Wiatr słaby, po północy chwilami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP