Zamknij

Sobota chłodna, czekają nas m.in. opady deszczu i deszczu ze śniegiem

PAP
24.04.2021 08:26
Pogoda
fot. Akradiusz Ziółek/East News

Sobota zapowiada się chłodna, a odczucie chłodu będzie dodatkowo potęgował nieprzyjemny wiatr - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Prognozowane są również opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

IMGW oceniło, jaka pogoda może nas czekać w sobotę 24 kwietnia 2021 roku. - Sobota będzie powtórką tego, co w pogodzie działo się w piątek - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Pogoda 24.04. IMGW: przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Dodała też, że w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach spadnie śnieg. Tylko w trzech województwach - pomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim - nie wystąpią powyższe zjawiska atmosferyczne. 

Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. miejscami nad morzem, na Suwalszczyźnie i w dolinach Karpackich, do 10, 9 st. C. w głębi kraju, zaś najcieplej, bo 11 st. C będzie na krańcach zachodnich - Ziemi Lubuskiej, oraz na Dolnym i Górnym Śląsku.

Zdaniem synoptyków wiatr w dalszym ciągu będzie nieprzyjemny i porywisty. Na północnym wschodzie jego porywy osiągną 60 km/h. Silny wiatr będzie obniżał odczucie temperatury.

RadioZET.pl/PAP/Twitter