Koniec upałów? Tak, ale tylko na chwilę

Magdalena Kulej
08.06.2019 08:36
Pogoda na sobotę. Radar burz. Idzie ochłodzenie?
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda w najbliższych godzinach może być miejscami niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają w sobotę przed gwałtownymi burzami z gradem, które mogą występować w kilku regionach jeszcze do końca dnia. W części kraju zrobi się też nieco chłodniej. 

W sobotę w wielu miejscach kraju zacznie się stopniowo ochładzać. Czy to znaczy, że z upałem koniec? Tak, ale tylko na kilka dni. Nie oznacza to jednak, że w tym okresie przejściowym nie będzie ciepło. Będzie, ale temperatury nie przekroczą 30 stopni Celsjusza.

W sobotę w ciągu dnia zacznie się chmurzyć, a w niemal całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze, które miejscami mogą być gwałtowne. IMGW wydało żółte alerty ostrzegające przed burzami dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego.

Na termometrach w sobotę wciąż jeszcze wysokie wartości, choć „pod trzydziestką”. Najcieplej będzie na wschodzie kraju – nawet do 29 stopni Celsjusza. Ale mieszkańcy zachodniej części kraju odetchną już z ulgą. Termometry w Szczecinie pokażą 24 stopnie, 23 - w Poznaniu i 21 - w Jeleniej Górze.

day_v2_2019-06-08d
fot. IMGW

Niedziela przyniesie delikatne ochłodzenie już w całym kraju. W poniedziałek temperatury znów zaczną wzrastać. W środku przyszłego tygodnia znów zmierzymy się z tropikalnym powietrzem.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na długi weekend czerwcowy 2019 - będzie ciepło w Boże Ciało?

RadioZET.pl/IMGW