Zamknij

Pogoda: Deszcz w niemal całym kraju. Lokalnie burze z gradem

25.09.2019 07:03
Pogoda
fot. Marek Kowalczyk/REPORTER

Pogoda na dziś – środa 25 września. Temperatura wzrośnie do 16-20 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowo-zachodnich, południowych i wschodnich, słaby i umiarkowany. W całej Polsce spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Lokalnie niewykluczone słabe burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez zatokę niżu znad Atlantyku, z frontem atmosferycznym przemieszczającym się z zachodu w głąb kraju, za którym napływać będzie wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda na środę, 25 września 

W środę w przeważającej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na zachodzie po południu możliwe burze i grad. Tylko na północnym wschodzie bez opadów.

Temperatura maksymalna od 16 do 20 st., chłodniej na północnym wschodzie, Podhalu i miejscami nad morzem, 13 st., 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz porywy do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Bez opadów na Suwalszczyźnie. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 do 12 st., chłodniej na Suwalszczyźnie i Podhalu, tam 7 st., 8 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego.

Pogoda w Warszawie

W środę w Warszawie początkowo zachmurzenie umiarkowane, po południu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i wtedy możliwe słaby opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP