Zamknij

Pogoda na wakacje 2019 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach?

28.05.2019 15:20

Prognoza pogody na wakacje 2019 w Polsce zapowiada się wyjątkowo dobrze. Sprawdzamy, w których częściach Polski będzie najcieplej, a gdzie można spodziewać się burz i opadów deszczu. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na wakacje 2019 w Polsce, czyli przewidywania synoptyków na lipiec i sierpień nad morzem, na Mazurach i w górach.

Pogoda na wakacje 2019 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach?
fot. Shutterstock

Jaka będzie pogoda na wakacje 2019 w Polsce? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chcą zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Sprawdzamy, gdzie będzie najcieplej oraz w którym miesiącu warto wyjechać nad morze, na Mazury lub w góry na wakacje 2019 - w sierpniu czy w lipcu?

Pogoda na wakacje 2019 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach w lipcu?

Jak widać po zapowiedziach synoptyków swój urlop na wakacje 2019 warto zaplanować na pierwszą część przerwy w szkołach. Lipiec 2019 w Polsce i pogoda na wakacje nad morzem i na Mazurach zapowiadają się w tym roku wyjątkowo dobrze. Przez cały miesiąc ma być ciepło i bardzo słonecznie. Temperatury będą wahać się od 20 do 26 stopni Celsjusza. Jedynie w drugim tygodniu miesiąca mogą wystąpić zachmurzenia i niewielkie przelotne opady.

Również pogoda na wakacje 2019 w górach będzie dopisywać. Podobnie jak w pozostałych częściach kraju, temperatury mają osiągać nawet 25 stopni Celsjusza i nie powinny pojawiać się burze lub duże opady deszczu.

Sierpień 2019 w Polsce - jaka jest prognoza pogody na wakacje?

Jednak jeśli przeanalizujemy prognozę pogody na sierpień 2019, okazuje się, że również w tym miesiącu Polacy będą mogli cieszyć się wyjątkowo dobrą pogodą. Przez cały miesiąc temperatury mają wynosić od 23 do nawet 28 stopni. Zarówno nad morzem, w górach i na Mazurach w tym okresie nie powinny pojawić się burze, mogą wystąpić jedynie niewielkie, przelotne opady.

Przy planowaniu wyczekiwanego urlopu warto wziąć pod uwagę, że pogoda na wakacje 2019 w Polsce może się jeszcze zmienić. Najlepiej jest sprawdzać prognozę i przewidywania synoptyków na bieżąco i dostosowywać swoje plany pod aktualny stan pogody.

RadioZET.pl