Pogoda na weekend: Burze i przelotny deszcz. W niedzielę czeka nas zmiana

02.08.2019 18:20
Pogoda w weekend
fot. www.ventusky.com

Pogoda na weekend 3-4 sieprnia. Na pierwszy weekend sierpnia IMGW zapowiada burze i przelotny deszcz. W niedzielę możemy spodziewać się wzrostu temperatur. Termometry pokażą nawet 26 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest ksztaltowana przez  łabogradientowy obszarz obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim. Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Francja, Wielka Brytania oraz północna Skandynawia będą w obszarach podwyższonego ciśnienia. 

Pogoda na weekend - sobota 3 sierpnia 

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Lokalnie, a szczególnie na południu Małopolski i Podkarpacia oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach, burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. do 25 st.; nad morzem, na Podhalu i w kotlinach sudeckich od 19 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Na wybrzeżu gdzieniegdzie burze. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 9 st. na Suwalszczyźnie, północnym Mazowszu i Podhalu, około 12 st. w centrum, do 15 st. na zachodnim wybrzeżu; chłodniej w kotlinach sudeckich 8 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu okresami umiarkowany, północny i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz także

Pogoda na wekeend - niedziela 4 sierpnia 

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wybrzeżu i zachodzie kraju możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. do 26 st.; chłodniej na wybrzeżu, północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat od 19 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie ulegać wahaniom z niewielką tendencją wzrostową.

RadioZET.pl/PAP