Zamknij

W weekend będzie wietrznie. Synoptyk: w niedzielę pogoda się poprawi

PAP
08.05.2021 08:35
Wiatr
fot. Shutterstock

Oba dni weekendu będą wietrzne, jednak w niedzielę prognozowana jest znaczna poprawa pogody na obszarze całego kraju - powiedział synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak. Najwyższe temperatury spodziewane są na zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą nawet 24 stopnie.

Pogoda na weekend. Jak mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW Kamil Walczak, w sobotę wciąż utrzymywać się będzie spore zachmurzenie. - Ale nie zabraknie też chwil słońca, zwłaszcza na zachodzie kraju - dodał. Opady deszczu możliwe są w całym kraju, głównie na północnym wschodzie. - Tam miejscami może spaść do 8-10 litrów wody na metr kwadratowy - wskazał.

Pogoda na weekend. Synoptyk IMGW: będzie wietrznie, w niedzielę poprawa pogody

Temperatura maksymalna będzie wahać się od 10 stopni na wschodzie kraju do 13-14 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej będzie na wybrzeżu i obszarach podgórskich, gdzie termometry pokażą 8-9 stopni. Będzie wietrznie, a podmuchy wiatru w porywach osiągną 55 km/h.

Jak podkreślił synoptyk, w niedzielę prognozowana jest znaczna poprawa pogody na obszarze całego kraju. - Dużo słońca, więcej chmur - jedynie na północy kraju, ale nie spodziewamy się, że będzie z nich padać - powiedział. Wspomniał również o potencjalnie porywistym wietrze. 

Niestety w wielu miejscach kraju, zwłaszcza w obszarach podgórskich, wiatr będzie porywisty, porywy mogą dochodzić do 65 km/h, ale przy tak wysokiej temperaturze uczucie chłodu nie powinno być bardzo duże

Kamil Walczak. IMGW

Temperatura stopniowo będzie coraz wyższa. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 24 stopni. Chłodniej będzie na północnym wschodzie i wschodzie, gdzie temperatura może wynosić 13-15 stopni.

RAdioZET.pl/PAP/Twitter