Zamknij

Nadchodzi załamanie pogody. Wiatr, deszcz, a nawet śnieg. Nowa prognoza

04.11.2022 07:37

W piątek pogoda będzie się stopniowo pogarszać. W nocy nad Polskę dotrze front atmosferyczny i wzrośnie zachmurzenie. Prognozowane są opady deszczu, a w górach śniegu.

Pogoda na piątek
fot. ventusky.com

Pogoda w piątek stopniowo zacznie się zmieniać. Jak czytamy w prognozie IMGW, zachmurzenie umiarkowane miejscami wzrośnie do dużego. Po południu w zachodniej części kraju pojawią się słabe deszcze. Rano mogą jeszcze występować mgły, głównie na północnym wschodzie. Będą ograniczały widzialność do dwustu metrów.

Pogoda na dziś - piątek 4 listopada

Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na wschodzie, około 13 w centrum, do 15 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny i porywisty. 

– Będzie wiało od zachodu, a także od południowego zachodu i południa. W Sudetach porywy wiatru osiągną 55 kilometrów na godzinę, w Karpatach do 70 kilometrów na godzinę – powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Załamanie pogody w nocy z piątku na sobotę

W nocy z piątku na sobotę prognozowane jest załamanie pogody. – Przyjdzie do nas front atmosferyczny i zachmurzenie w kraju będzie duże – powiedziała Pacocha. – Większe przejaśnienia wystąpią jedynie na wschodzie kraju – dodała.

Na zachodzie i w centrum kraju popada. Na szczytach Tatr opady deszczu będą przechodziły w śnieg. Termometry pokażą od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 8 stopni w centrum i 10 stopni miejscami w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Natomiast w rejonie Zatoki Gdańskiej silny i porywisty z kierunków południowych. W górach porywy wiatru wzrosną do 70 kilometrów na godzinę.

RadioZET.pl.IMGW/PAP