Zamknij

Pogoda ulegnie pogorszeniu. Front atmosferyczny zapoczątkuje zmiany

26.10.2021 06:39
Deszcz
fot. KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER

Pogoda na dziś - 26 października. We wtorek do Polski wejdzie front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. 

Pogoda we wtorek 26 października ulegnie pogorszeniu – ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według najnowszej prognozy pogody od północnego zachodu do Polski wejdzie front atmosferyczny, niosący ze sobą słabe, przelotne opady deszczu.

Pogoda na dziś - 26 października. We wtorek pogorszenie aury

We wtorek nad ranem na krańcach północno-zachodnich Polski może spaść symboliczny deszcz. – W ciągu dnia ten bardzo mało aktywny front będzie się przemieszczał w kierunku wschodnim, stopniowo tracąc na sile. Około godziny 20 dotrze do Warmii oraz do centrum kraju, niosąc ze sobą większe zachmurzenie i przelotne, bardzo słabe deszcze – powiedział Szymon Ogórek, synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna powietrza we wtorek wyniesie od około 10 do 14 stopni Celsjusza, przy czym najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. Prognozowana temperatura w nocy wyniesie od 2 do 8 stopni Celsjusza. 

W nocy z 26 na 27 października słabnąca strefa frontu będzie przesuwać się na wschód. Na zachodzie, po przejściu strefy i przy rozpogodzeniach, lokalnie będą pojawiały się mgły. Wiatr będzie słaby, jedynie na Wybrzeżu umiarkowany. Od środy synoptycy IMGW przewidują poprawę pogody w całym kraju i zdecydowane ocieplenie, z temperaturami dochodzącymi na południowym zachodzie Polski do 17 stopni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW