Zamknij

Alert RCB przed silnym wiatrem. SMS-y otrzymują mieszkańcy dwóch województw

19.11.2021 13:00

Nie tylko ostrzeżenia IMGW, ale alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa otrzymują w piątek mieszkańcy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Do godzin nocnych na wybrzeżu będzie szalał silny wiatr.

Alert RCB przed silnym wiatrem 19 listopada
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Alert RCB dla mieszkańców Pomorza i Pomorza Zachodniego. Już o poranku ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla sześciu województw na północy Polski wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przy dużym zagrożeniu mieszkańcy powiatów na wybrzeżu otrzymują również SMS-y o następującej treści: "Uwaga! Dziś i w nocy możliwy silny wiatr (19/20.11). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy".

Alert RCB dla mieszkańców dwóch województw 

RCB ostrzega przed możliwymi skutkami silnego wiatru i wichur: możliwych przerwach w dostawie prądu. Apeluje o zabezpieczenie rzeczy, które "na wietrze" mogą stanowić zagrożenie i niezatrzymywanie się pod drzewami.

WIĘCEJ: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Osiągnie prędkość nawet do 100 km/h

Alert RCB obowiązują we wszystkich nadmorskich powiatach nad Bałtykiem, od Świnoujścia po Krynicę Morską oraz powiatach położonych wgłąb województwa pomorskiego. Synoptycy IMGW prognozowali, że prędkość wiatru sięgnie na zagrożonym terenie nawet 100 km/h.

RadioZET.pl/RCB Twitter