Zamknij

Pogoda w niedzielę: Ponad 20 stopni na termometrach. Po południu deszcz

12.04.2020 08:32
Pogoda Wielkanoc
fot. Shutterstock

W Niedzielę Wielkanocną czeka nas pogodna aura. Temperatura maksymalna od 15 st. na Suwalszczyźnie do 21 st. w centrum kraju i 23 st. na Dolnym Śląsku. W niektórych miejscach kraju możliwe jednak zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Południowa, południowo-wschodnia i częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Początkowo cała Polska pozostaje w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Odessy. Stopniowo od północnego zachodu nasuwa się zatoka niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

PROGNOZA POGODY NA WIELKANOC 12.04.2020

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i Pomorzu okresami duże. Temperatura maksymalna od 15 st. na Suwalszczyźnie do 21 st. w centrum kraju i 23 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. lokalnie na Suwalszczyźnie i w dolinach karpackich do 10 st. w Wielkopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Sprawdź aktualną prognozę pogody na RadioZET.pl

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo południowy, potem południowo-zachodni.

RadioZET.pl/ PAP/ IMGW