Zamknij

Pogoda w Wigilię. Mróz i opady śniegu, miejscami marznący deszcz i wichury

24.12.2021 14:52

W Wigilię Bożego Narodzenia Polska będzie podzielona pogodowo. Na północy jest mroźno i pada śnieg, zaś na zachodzie kraju pogoda deszczowa a w nocy będzie gołoledź - powiedział PAP Karol Walczak, synoptyk IMGW.

pogoda w wigilię
fot. Marek Kowalczyk /REPORTER

Pogoda w Wigilię Bożego Narodzenia 2021. Według prognozy przygotowanej przez Karola Walczaka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, na północnym wschodzie kraju będzie w piątek chłodno, z ujemną temperaturą i słabymi opadami śniegu.

Z kolei centralna i zachodnia Polska znajdzie się w ciepłej strefie powietrza. - Tam będzie padał deszcz, w centrum możliwy jest deszcz marznący powodujący gołoledź – dodał Walczak.

Pogoda w Wigilię 2021. Mróz i opady śniegu, miejscami deszczowo

Temperatura maksymalna na północnym wschodzie wyniesie minus 3 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym zachodzie - do 8 stopni. Na Wybrzeżu mocny wiatr i śnieg spowodują zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr może tam dochodzić w porywach do 65 km/h.

W nocy w całej Polsce zacznie spadać temperatura. Na południu - w nocy i nad ranem - zacznie się ochładzać i zamiast dodatnich temperatur termometry wskażą poniżej zera, będzie także padał marznący deszcz. W centrum Polski oraz na zachodzie i południu na drogach będzie ślisko.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie minus 10 stopni na północy kraju. Najcieplej na południu - minus 2 stopnie. Wiatr w całym kraju będzie porywisty, co spotęguje odczucie chłodu.

RadioZET.pl/ Jacek Buraczewski (PAP)/ IMGW